Specifications
| For cylinders and valves | For rodless cylinders, piston rod cylinders, and valves |
| Type | AGF |
| Silicon | silicone-free |
| Min. ambient temperature | -30 °C |
| Max. ambient temperature | 100 °C |
| Kinematic viscosity at | 40 °C |
| Kinematic viscosity | 400 cSt |
| Reservoir | Cartridge |
| Density at | 20 °C |
| Density | 0.9 g/cm3 |
| Weight | 0.4 kg |
