especificações
| Function | 2 way - 2/2 Normally Closed |
| Valve Actuation | Solenoid |
| Number of Valves | 2-6 Stations, 7-12 Stations |
| Temperature | Min. ambient temperature -40°C |
| Body Material | Aluminium |
| Voltage | 24V DC, 24V - 115V - 230V AC – 240 V AC |
| Frequency | 50 -60 |
| Media | Air, Inert Gas |
| Pipe / Port Size | 1/8" |
| Port Type | G = ISO 228/1 -= NPT (SAE 71051) |
| Flow | Regular flow version : 0.4 CV - 5,8 l/min; high flow version: 0.52 CV – 7,5 l/min |
| Max Differential / Max Operating Pressure | 0 - 8,5 bar or 0-6 bar for high flow version |
| Operating Environment | Indoor, Outdoor, Hazardous |
| Standards & Regulations | UL US and Canada, Type 4X/IP65, UL/ULc Class I and Class II Div 2 |
