especificações
| Body Material | Brass |
| Valve Actuation | Solenoid - Pilot operated |
| Function | 2 way - 2/2 Normally Open |
| Pipe / Port Size | 1 1/4 "; 1 1/2 "; 2 " |
| Port Type | G ISO228/1-G BSPP |
| Maximum allowable pressure (PS) | 15 bar |
| Fluid temperature | -10°C +90°C (NBR); 0°C +130°C (FPM); -10°C +140°C (EPDM) |
| Max viscosity | 5°E (~37 cStokes or mm2/s) |
| Sealing | NBR; FPM; EPDM |
