Número da peça:
especificações
| Flow (Cv) / Flow (Kv) | 0.20 / 0.17 |
| Function | 3 way - 3/2 Universal |
| Pipe/Port Type & Size | NPT 1/4 |
| Valve Actuation | Solenoid |
| Product Weight | 1.70 lbs |
| Kit Number | 314462 |
| Coil Class | FT |
| Coil Number | 238610-027-D |
| Min to Max Ambient Temperature | 32 - 125 °F |
| Orifice Size | 3/32 in |
| Voltage & Frequency | 100 Volts AC with 50 Hz |
| Watt Rating | 10.1 W |
| Item Status | Active |
| Lead Length | 18 inch |
| Carton Note | 1/4 X 3/32 3U BRASS 10.1/F AC |
| Holding Current (VA) | 25 |
| Mounting Direction | Any |
| Coil Number | 238610-027-D |
| Kit Number | 314462 |
| Product Weight | 1.70 lb |
