Teilenummer:
Spezifikationen
| Body Material | Brass |
| Flow (Cv) / Flow (Kv) | 0.20 / 0.17 |
| Function | 3 way - 3/2 Universal |
| Pipe/Port Type & Size | NPT 1/4 |
| Valve Actuation | Solenoid |
| Media | Air, Inert Gas, Water, Light Oil |
| Min to Max Operating Pressure (Air) | 5 - 80 PSI |
| Min to Max Operating Pressure (Water) | 5 - 50 PSI |
| Min to Max Operating Pressure (Light Oil) | 10 - 50 PSI |
| Product Weight | 1.70 lbs |
| Kit Number | 314462 |
| Coil Class | FT |
| Coil Number | 238610-032-D |
| Min to Max Ambient Temperature | 32 - 125 °F |
| Orifice Size | 3/32 in |
| Voltage & Frequency | 110, 120 Volts AC with 50/60 Hz |
| Watt Rating | 10.1 W |
| Item Status | Active |
| Lead Length | 18 inch |
| Carton Note | 1/4 X 3/32 3U BRASS 10.1/F AC |
| Holding Current (VA) | 25 |
| Seating Elastomer | NBR |
| Mounting Direction | Any |
