Teilenummer:
Spezifikationen
| Body Material | Stainless Steel |
| Flow (Cv) / Flow (Kv) | 10.87 / 9.40 |
| Function | 2/2 Normally Closed |
| Pipe/Port Type & Size | G 3/4 (ISO 228/1) |
| Product Type | Pressure Operated Valve |
| Valve Actuation | Pressure Operated |
| Media | Steam; Light Oil; Air, Inert Gas; Water |
| Min to Max Operating Pressure (Air) | 0 - 16 bar |
| Min to Max Operating Pressure (Water) | 0 - 16 bar |
| Min to Max Operating Pressure (Light Oil) | 0 - 16 bar |
| Min to Max Operating Pressure (Steam) | 0 - 10 bar |
| Product Weight | 1.30 kg |
| Min to Max Ambient Temperature | -10 - 60 °C |
| Min to Max Fluid Temperature | -10 - 184 °C |
| Orifice Size | 20 mm |
