Référence:
Spécifications
| Body Material | Stainless Steel |
| Flow (Cv) / Flow (Kv) | 0.088 / 0.020 |
| Function | 2/2 Normally Closed |
| Pipe/Port Type & Size | G 1/8 (ISO 228/1) |
| Product Type | Solenoid Valve |
| Valve Actuation | Solenoid - Direct Acting |
| Media | Air, Inert Gas, Liquids |
| Min to Max Operating Pressure (Air) | 0 - 10 bar |
| Coil Class | H |
| Min to Max Ambient Temperature | 0 to +55 °C |
| Min to Max Fluid Temperature | -10 to +90 °C |
| Orifice Size | 0.8 mm |
| Voltage | 24 Volts DC |
| Watt Rating | 4 W |
| Sealing Material | FPM |
