Codice:
Specifiche
| Body Material | Stainless Steel |
| Flow (Cv) / Flow (Kv) | 3.93 / 3.40 |
| Function | 3/2 Normally Closed |
| Pipe/Port Type & Size | NPTF 1/2 |
| Product Type | Solenoid Valve |
| Valve Actuation | Solenoid - Pilot Operated |
| Media | Air, Inert Gas |
| Min to Max Operating Pressure (Air) | 0 - 10 bar |
| Product Weight | 2.70 kg |
| Coil Class | F |
| Min to Max Ambient Temperature | -60 - 75 °C |
| Min to Max Fluid Temperature | 0 - 120 °C |
| Orifice Size | 16 mm |
| Voltage | 24 Volts DC |
| Mounting Brackets | YES |
| Voltage Type | DC |
| Voltage Value | 24/DC |
| Watt Rating | 2 |
