仕様
| Body Material | Stainless Steel |
| Flow (Cv) | 1.8 |
| Valve Function | 3 way - 3/2 Normally Closed |
| Pipe/Port Type & Size | NPT 3/8 |
| Valve Actuation | Solenoid |
| Voltage | 48DC |
| Product Weight | 0.00 lbs |
| Kit Number | 316982 |
| Coil Class | F |
| Coil Number | 238714-912-D |
| Min to Max Ambient Temperature | -20 - 140 deg;F |
| Orifice Size | 5/16 in |
| Watt Rating | 1.4 W |
| Item Status | Active |
| Lead Length | 18 inch |
| Carton Note | 3/8 X 5/16 3NC S.S. 1.4/F DC |
