Specifications
| Body Material | 316SS |
| Seat | Delrin |
| Connections | 1/2"FNPT Inlet X 1/2" FNPT Vent X 1/2"FNPT Oulet |
| Packing | PTFE |
| Orifice | 0.136" (3.5mm) Orifice |
| Max Pressure | 3000 psig (207 barg) |
| Max Temperature | 200°F (93°C) |
| Options | PV pug Vent, PM Panel Mounting |
