Número da peça:
especificações
| Body Material | Stainless Steel |
| Flow (Cv) / Flow (Kv) | 4.74 / 4.10 |
| Function | 2/2 Normally Open |
| Pipe/Port Type & Size | G 1/2 (ISO 228/1) |
| Product Type | Pressure Operated Valve |
| Valve Actuation | Pressure Operated |
| Media | Water; Light Oil; Steam; Air, Inert Gas |
| Min to Max Operating Pressure (Air) | 0 - 16 bar |
| Min to Max Operating Pressure (Water) | 0 - 16 bar |
| Min to Max Operating Pressure (Light Oil) | 0 - 16 bar |
| Min to Max Operating Pressure (Steam) | 0 - 10 bar |
| Product Weight | 0.40 kg |
| Min to Max Ambient Temperature | -10 - 60 °C |
| Min to Max Fluid Temperature | -10 - 184 °C |
| Orifice Size | 15 mm |
